bootloader - en to tt translation catalogue (79 entries)

note: cancel button label txt_cancel
en: Cancel
tt: Үткәрмәү

note: reboot button label txt_reboot
en: Reboot
tt: Яңадан җибәрү

note: continue button label txt_continue
en: Continue
tt: Дәвам итү

note: txt_install
en: Installation
tt: Урнаштыру

note: txt_manual_install
en: Manual Installation
tt: Кулдан урнаштыру

note: txt_noacpi_install
en: Installation--ACPI Disabled
tt: ACPI хезмәтен сүндереп урнаштыру

note: txt_safe_install
en: Installation--Safe Settings
tt: Имин көйләүләр белән урнаштыру

note: txt_safe_linux
en: Linux--Safe Settings
tt: Имин көйләүләр белән йөкләү

note: txt_boot_harddisk
en: Boot from Hard Disk
tt: Каты дисктан системаны йөкләү

note: txt_boot_removable
en: Boot from Removable Disk
tt: Алынмалы дисктан системаны йөкләү

note: txt_ai
en: Auto Installation
tt: Автоматик урнаштыру

note: txt_rescue
en: Rescue System
tt: Системаны торгызу

note: txt_memtest
en: Memory Test
tt: Оператив хәтерне тикшерү

note: txt_bootoptions
en: Boot Options
tt: Йөкләү көйләүләре

note: window title for exit dialog txt_exit_title (see txt_exit_dialog)
en: Exiting...
tt: Чыгу...

note: txt_exit_dialog
en: You are leaving the graphical boot menu and
    starting the text mode interface.
tt: Сез график режимыннан чыгып текстлы
    интерфейсны җибәрдегез.

note: txt_help
en: Help
tt: Белешмә

note: window title for kernel loading (see txt_load_kernel) txt_load_kernel_title
en: Starting...
tt: Җибәрү...

note: Keep the three newlines! txt_load_kernel
en: Loading Linux Kernel
tt: Linux төшен йөкләү

note: Keep the three newlines! txt_load_memtest
en: Loading memtest86
tt: memtest86 кушымтасын йөкләү

note: info box title txt_info_title
en: Boot Loader
tt: Йөкләүче

note: error box title txt_error_title
en: I/O Error
tt: Керту/чыгару хатасы

note: boot disk change dialog title txt_change_disk_title
en: Change Boot Disk
tt: Йөкләү дискын алмаштыру

note: txt_insert_disk
en: Insert boot disk %u.
tt: %u йөкләү дискын кертегез.

note: txt_insert_disk2
en: This is boot disk %u.
    Insert boot disk %u.
tt: Бу %u исемле йөкләү дискы.
    %u йөкләү дискын кертегез.

note: <product> is e.g. SuSE Linux X.Y or Enterprise Server Z txt_insert_disk3
en: This is not a <product> boot disk.
    Insert boot disk %u.
tt: Бу <product> йөкләү дискы түгел.
    %u йөкләү дискын кертегез.

note: password dialog title txt_password_title
en: Password
tt: Серсүз

note: txt_dud_ready
en: Get your driver update floppy ready.
tt: Драйвер белән дискетаны кертегез.

note: dvd warning title txt_dvd_warning_title
en: DVD Error
tt: DVD уку хатасы

note: txt_dvd_warning2
en: This is a two-sided DVD. You have booted from the second side.
    
    Turn the DVD over then continue.
tt: Бу ике яклы DVD диск. Сез икенче ягыннан йөкләндегез.
    
    Дискны беренче ягы белән кертегез.

note: power off dialog title txt_power_off_title
en: Power Off
tt: Сүндерү

note: txt_power_off
en: Halt the system now?
tt: Системаны туктатыргамы?

note: menu entry for hard disk installation txt_harddisk
en: Hard Disk
tt: Каты диск

note: dialog title for hard disk installation txt_harddisk_title
en: Hard Disk Installation
tt: Каты дисктан урнаштыру

note: txt_hd_diskdevice
en: Disk Device (Scans All Disks If Empty)
tt: Диск (найти все диски, если ничего не указано)

note: txt_directory
en: Directory
tt: Каталог

note: dialog title for ftp installation txt_ftp_title
en: FTP Installation
tt: FTP аша урнаштыру

note: txt_server
en: Server
tt: Сервер

note: txt_password
en: Password
tt: Серсүз

note: label for ftp user input txt_user1
en: User (Anonymous Login If Empty)
tt: Кулланучы (бер язу да кертелмәсә, исемсез кулланучы)

note: dialog title for nfs installation txt_nfs_title
en: NFS Installation
tt: NFS аша урнаштыру

note: label for smb user input txt_user2
en: User (Uses "guest" If Empty)
tt: Кулланучы (бер язу да кертелмәсә, «guest»)

note: dialog title for smb installation txt_smb_title
en: SMB (Windows Share) Installation
tt: SMB аша урнаштыру (Windows челтәре)

note: dialog title for http installation txt_http_title
en: HTTP Installation
tt: HTTP аша урнаштыру

note: 'driver' as in '(hardware) driver update' txt_driver_update
en: Driver
tt: Драйвер

note: as in Windows Authentication Domain txt_domain
en: Domain
tt: Домен

note: button label for other/more options txt_other_options
en: Other Options
tt: Башка көйләүләр

note: label for language selection txt_language
en: Language
tt: Тел

note: txt_apic
en: Installation--IOAPIC Enabled
tt: IOAPIC хезмәтен эшләтеп урнаштыру

note: txt_noapic_install
en: Installation--IOAPIC Disabled
tt: IOAPIC хезмәтен сүндереп урнаштыру

note: txt_nolapic_install
en: Installation--Local APIC Disabled
tt: Локаль APIC хезмәтен сүндереп урнаштыру.

note: txt_yes
en: Yes
tt: Әйе

note: txt_no
en: No
tt: Юк

note: menu item for selecting a file txt_file
en: File
tt: Файл

note: input label: share as in "Windows share" (SMB) txt_share
en: Share
tt: Челтәр каталогы

note: txt_zenAuto
en: Automatic Mode
tt: Автоматик

note: txt_zenManual
en: Manual Mode
tt: Кулдан

note: txt_zenConfig
en: Configure Parameters on ZEN Partition
tt: ZEN бүлеге көйләүләрен үзгәртү

note: txt_zenInstall
en: Install or Update ZEN Partition
tt: ZEN бүлеген урнаштыру яисә яңарту

note: txt_zenLilo
en: Reinstall ZEN Partition Boot Loader
tt: ZEN бүлегендә урнашкан йөкләүчене яңадан кую

note: txt_zenDisable
en: Disable ZEN Partition
tt: ZEN бүлеген сүндерү

note: txt_zenEnable
en: Enable ZEN Partition
tt: ZEN бүлеген эшләтү

note: video mode menu item txt_text_mode
en: Text Mode
tt: Текст режимы

note: menu item, like 'memory test' txt_firmware
en: Firmware Test
tt: Җиһазларны тикшерү

note: txt_dud_file_msg
en: To load driver updates directly from CD-ROM,
    enter the driver update file names (separated
    by commas ',') here:
tt: CD дисктат драйверларны йөкләү өчен,
    яңарыш файллар исемнәрен кертегез 
    («,» өтерләре белән аерыгыз):

note: install source menu title ** please keep it really short (comparable to the english text) ** txt_install_source
en: Source
tt: Урнаштыру чыганагы

note: video mode/display size menu title ** please keep it really short (comparable to the english text) ** txt_video_mode
en: Video Mode
tt: Видео эш төре

note: driver update dialog title -> txt_dud_file_msg txt_driver_update2
en: Driver Update
tt: Драйвер

note: menu label for selecting (cpu) architecture like i386, x86-64, ppc ** please keep it really short (comparable to the english text) ** txt_arch
en: Arch
tt: Архитектура

note: menu label for selecting some (linux) kernel variant ** please keep it really short (comparable to the english text) ** txt_kernel
en: Kernel
tt: Төш

note: menu item for kernel variant (cf. txt_kernel) txt_kernel_default
en: Default
tt: Килешү буенча

note: menu item for kernel variant (cf. txt_kernel) -> like in txt_safe_linux txt_kernel_safe
en: Safe Settings
tt: Имин көйләүләр

note: menu item for kernel variant (cf. txt_kernel) -> similar to txt_noacpi_install txt_kernel_noacpi
en: No ACPI
tt: ACPI хезмәтсез

note: menu item for kernel variant (cf. txt_kernel) -> similar to txt_nolapic_install txt_kernel_nolapic
en: No Local APIC
tt: Локаль APIC хезмәтсез

note: main menu: start in system repair mode txt_repain_system
en: Repair Installed System
tt: Системаны торгызу

note: menu item txt_mediacheck
en: Check Installation Media
tt: Урнаштыручы дискны тикшерү

note: menu item for keyboard layout (please keep it short) txt_keyboard
en: Keyboard
tt: Төймә тезмәсе

note: txt_session
en: LiveCD with sessions support
tt: Сеанслар тотучы LiveCD

note: txt_fixmbr
en: Restore MBR
tt: Linux йөкләүчене торгызу
